Historie


 



De Historie van DE KARPERVISSERS;

Het begon den 18 Mei 1924 de karpervissers werden opgericht met de name

MAATSCHAPPIJ “ DE KARPERVISSCHERS”

in het Lokaal AUX NEUF PROVINCES door de heer VAN ISACKER EDG. Voorzitter.

De Stichters



Op 03 Feb 1926 werd den heer CHARLES LANDSUZER voorzitter van De Karpervisschers.

In het bestuur waren er 3 bestuursleden en 10 leden.

Op Zondag 23 Mei 1926 viert De Karpervisschers van Oostende de inhuldiging van haar VAANDEL,

die haar overhandigd wordt op het Stadhuizedoor de Heeren Burgemeester en Schepen van de Stad

gezien en bijgewoond door het bestuur en zijn leden.

  Hier het Vaandel 

 


 Op zondag 27 Mei 1928 geeft de maatschappij“DE KARPERVISSCHERS”een wedstrijd voor het

EERSTE KAMPIOENSCHAP van WestVlaanderen, te vervisschen onder de leden der maatschappijen

van West-Vlaanderen onder toezicht van den Heer Voorzitter der Federatie van Schelde en Yzerbekken.

De Kampioenen waren De Mandelvisschers Ingelmunster.

De volgende maatschappijen deden mee: La Tanche Blankenberghe De Majoorvisschers Yperen

De waterduivels Iseghem,De Opgeruimde Visschers Roeselaere,De Vrye Visschers Oudnenburg,

De Lustige Visschers Oostcamp,De Mandelvisschers Ingelmunster,Oplettendheid en Geduld Erneghem,

De Komvisschers Ghistel.

Het Bestuur telde die tijd 4 bestuursleden en 13 leden

Op 16 Feb 1928 viert de maatschappij “DE KARPERVISSCHERS” de aanstelling van de heer

VAN BELLEGHEM CAMILLE als ERE-VOORZITTER .

Op 25 Nov 1929 viert de maatschappij “DE KARPERVISSCHERS” de aanstelling van de heer

PILAEIS FLORENT als DEKEN.

Op 05 Jul 1929 werd de Heer VAN PAMEL ARTHUUR Keizer voor de 3 opeenvolgende jaren als

Koning 1927-28-29.

Op 05 Aug 1930 viert de de maatschappij “DE KARPERVISSCHERS” den heer RYCKASEYS als VOORZITTER.

Op 25 Apr 1934 werd het nieuwe vaandel ingehuldigd.

Het nieuwe vaandel


In 1937 werd de heer De Wulf Jos als Keizer gekroond omdat hij 3 maal koning was in 1935-36-37.

Op 24 Dec 1938 werd Mevr.Wed Cam. Vanbelleghem gevierd met de aanstelling tot ERE- VOORZITSTER

van DE Karpervissers

Op datum van 18 Mei 1949 werd in “Café de la Bare ” het 25 Jaar bestaan van de Maatschappij

“De Karpervissers “ met 2 van haar stichters Seys Alberic en Vandystadt Oscar.

Op 14 Dec 1951 Kreeg de De Karpervissers Oostende de Koninklijke Titel

Op 29 Mar 1952 vierden “De Karpervissers” in hun lokaal de bevordering tot Koninklijke Maatschappij

in aanwezigheid vanMinister Van Glabeke.

Op 18 Dec 1971 vierden de Karpervissers John Vanthournout als voorzitter van Okt 1962 en lid van

de club sinds 1946

Op 17 Mei 1974 werd Seys Alberic gevierd als jubilaris en stichter van 18 mei 1924-1974.

Op 24 Mei 1974 werd hulde gebracht in het stadhuis aan De Karpervissers voor haar 50 jarig bestaan

in aanwezigheid van de medestichter Seys Alberic.











Op 27 Sep 1980 werd De Wulf Jos aangesteld als DEKEN van De Karpervissers Oostende.

Op 05 Sep 1981 werden de Heer en Mevr A.Lacourt-Verbesselt aangesteld als METER en PETER

van De Karpervissers.

Op 30 Okt 1982 vieren De Karpervissers VanTournout John als ere-voorzitter 1962-1982 en lid

sedert 1946.

Op 30 Okt 1982 werd Otte Andre de nieuwe Voorzitter van De Karpervissers.

Op 20 Mei 1984 vierden De Karpervissers haar 60 Jaar bestaan en ook dhr Ceryl Christiaans

als 50 jaar Lid van de club.Dhr G.Daniëls van het gemeentebestuur was aanwezig.

Op 18 Okt 1985 vierden De Karpervissers Dhr Eddy Lanoo als Voorzitter.

Op 16 Dec 1988 werd de Vrije Vissers ontbonden en werden met vernieuwde statuten de

samensmelting verworven als

KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ “DE KARPERVISSERS”

De nieuwe statuten werden op de eerstvolgend vergadering vastgelegd. Met als voorzitter

Dhr Eddy Lanoo.

Op 26 Jan 1991 vierden De Karpervissers Dhr Redgy Pottier als Voorzitter.

Op 03 Dec 1994 vierden De Karpervissers het 50 Jaar lid van Alex Christiaens.

Op 11 Dec 1999 vierden De Karpervissers hun 75 jarig bestaan,gehuldigd op het stadhuis

te Oostende. En werd dan verder gevierd op het banket.










Hier de Lijst met Koningen van Vroeger en Nu. 

1926Dumoulin Georges1983Paasbrugge Gilbert
1927Van Pamel Arthur1984Christiaens Alex
1928Van Pamel Arthur1985Lefévere Mark
1929Van Pamel Arthur1986Vanbecelaere Marcella
1930Seys Alberic1987Zeebroek Yvan
1931Brackx Henri1988Wille Christiaan
1932Seys Alberic1989Jonckheere Hans
1933Vandystadt Oscar1990Vanmassenhove Gilbert
1934Van Maele Gaston1991Delanghe Patrick
1935De Wulf Jozef1992Pottier Redgy
1936De Wulf Jozef1993Degrijse julien
1937De Wulf Jozef1994Vanderwal Franky
1938Van Maele Gaston1995Vanderwal Franky
1939Christiaens Cyrel1996Roland Kristof
1940Lefévere Emiel1997Delrue Pascal
1943Seys Alberic1998Timmerman Pedro
1945Seys Alberic1999Delrue Pascal
1946Christiaens Cyrel2000Delanghe Patrick
1947De Wulf Francois2002Morlion Daniël
1948Van Thournhout John2003Steenmans Dirk
1949Seys Alberic2004Rammant Herman
1950Beys Louis2005Rammant Herman
1951Lefévere Emiel2006Steelandt Willy
1952De Wulf Jozef2007Steelandt Willy
1953De Wulf Francois2008Wijnants Gaston
1954Christiaens Firmin2009Roland Kristof
1955De Wulf Jozef2010Roland Kristof
1956Dierendonck A2011Coucke Stefaan
1957Lefévere Emiel2012Pottier Redgy
1958Dugardin Achiel2013Coucke Stefaan
1959Christiaens Cyrel2014Berckmans Philippe
1960Christiaens Firmin2015Coucke Stefaan
1961Moulaert Aimé2016Vandenbossche Mark
1962
Roose Germain
2017
Lermignon Hugo
1963
Seys Alberic
2018
Aerts George
1964
Christiaens Cyrel
2019
Bonte Fernand
1965
De Wulf Jozef
2020

1966
Seys Alberic
2021

1967
Dugardin Achiel
2022

1968
Christiaens Alex
2023

1969
Neirynck Roland
2024

1970
Christiaens Alex
2025

1971
Gunst Ethienne


1972
Gunst Boudewijn

1973
Gunst Ethienne

1974
De Bock Philemon

1975
Christiaens Alex

1976
Gunst Daniel

1977
Christiaens Cyrel

1978De Wulf Jozef

1979Gunst Omer

1980Lamote Luc

1981Van Thournhout John

1982Storme Luc




I BUILT MY SITE FOR FREE USING